«
  1. Ana sayfa
  2. Web
  3. Web Sitesi Fikirleri

Web Sitesi Fikirleri

Web Sitesi Fikirleri

Günümüzde iş fikirleri arasında en popüler olan ve çoğu kişinin denediği web sitesi kurmak fikri, birçok denemede başarısız oluyor. Tutabilecek web sitesi fikirlerinden bir kısmını sizler için derledik.

Liste İçerikler

Site fikirleri arasında liste içerikler günümüzde git gide yaygınlaşmaktadır. Ülkemizde en çok bilinen liste içerik sitelerinden biri olan Onedio veya dünya çapında tanınan BuzzFeed tarzı web siteleri fazlasıyla popülerdir. Siz de bu tarz bir liste içerik sitesi oluşturup gelir elde edip, aynı zamanda eğlenebilirsiniz.

Nasıl Yapılır?

Nasıl yapılır tarzı sitelerde konu ve içerik sınırlaması yoktur. Aklınıza gelebilecek her türlü konuda o işin nasıl yapılacağını anlatan içerikler üretebilirsiniz.Günümüzde bu tarz sitelerde çok popülerdir ve tanıtımını iyi yaparsanız güzel gelirler elde edebilirsiniz. Global olarak bu tarz bir siteye wikiHow örnek verilebilir.

Tüyolar ve İpuçları

Bu türde bir site de çok geniş bir içeriğe sahip olabilir. İnsanların günlük hayatta karşılaştıkları sorunlarla ilgili, öğrencilik hayatıyla ilgili, iş hayatıyla ilgili veya aklınıza ne geliyorsa o konuda tüyolar vererek insanlara yardımcı olabilirsiniz.

Satın Alma Rehberi

Özellikle teknoloji alanında çok yaygın olan bu tarz siteler, genellikle ürünlerin özelliklerini ve fiyatlarını karşılaştırırlar ve insanlara bu ürünleri satın alma konusunda rehberlik ederler. Siz de bu tarz bir site açıp insanlara yardım edebilirsiniz. Bu sadece teknoloji alanında değil, her alanda olabilir.

Video Eğitimler

Eğer kendinizi belirli bir konuda geliştirdiyseniz veya bir konuda yeteneğiniz varsa, bu konuyu insanlara video çekerek anlatabilirsiniz. Videolarınızı YouTube gibi bir video platformunda yayınlayıp aynı zamanda web sitenizde videolarınızı arşivleyebilirsiniz. Aklınıza gelebilecek her türlü konuda bu tarz bir web sitesi yapabilirsiniz.

Test (Quiz) Sitesi

Bu tarz web sitelerinde gündemle ilgili birçok konudan test oluşturup kullanıcıların bunları doldurmasını sağlayabilirsiniz. Bu tarz siteler interaktif ve eğlencelidir. Bu testler kullanıcıların bilgilerini de ölçebilir,anket tarzında da olabilir veya “hangi film karakterisiniz?” tarzında eğlenceli testler de olabilir.

Fotoğrafçılık

Eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız, bunu hobi veya profesyonel bir iş olarak yapıyorsanız bu tarz bir web sitesine sahip olmak tam size göre! Çektiğiniz profesyonel fotoğrafları ücretli veya ücretsiz bir şekilde insanların kullanımına sunabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunup sitenize alacağınız reklamlardan da para kazanabilirsiniz veya fotoğraflarınızı direkt olarak ücretli bir şekilde kullanıcılara sunabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *