«
  1. Ana sayfa
  2. Web
  3. Web Sitelerinde Güvenlik Önemli Almak

Web Sitelerinde Güvenlik Önemli Almak

Web Sitelerinde Güvenlik Önemli Almak

Web sitesi saldırıları ve siber saldırılar her geçen gün artmaktadır ve genel olarak güvenli bir web sitesi ve web sitesi güvenliği oluşturmanın önemi hızla artmaktadır. Dolayısıyla, çevrim içi dünyada güvende olmak her geçen gün daha da önemli hale geliyor ve web sitenizi ve şu an sahip olduğu verileri korumak çok önemli. Tüm internet trafiğinin%56’sı, bilgisayar korsanları, kazıyıcılar ve spam gönderenler,taklitçiler ve botlar gibi otomatik bir kaynaktan geliyor. Web sitenizde güvenlik önlemi almanın birkaç önemli nedeni aşağıda başlıklar halinde verilmiştir.

Saldırıya Uğrayan Web Siteleri Müşterilerinizi Hedefliyor

Kötü amaçlı yazılımlar web sitelerine bulaşmak, veri toplamak ve hatta bazı durumlarda bilgisayar kaynaklarını ele geçirmek için kullanılır. Saldırganın erişim elde ettiği bir site, trafiği yönlendirmek ve ziyaretçilere kötü amaçlı yazılım bulaşmasını sağlamak için kullanılabilir. Web sitenize bulaştırmak için binlerce farklı türde kötü amaçlı yazılım ve binlerce farklı yol var; bunlar çoğunlukla gerçekleştiriliyor. Hepsinin ortak noktası, saldırıya uğramış web sitelerinin daha çok potansiyel müşterilerinizi, web sitenizin ziyaretçilerini yeniden hedeflemek için kullanılıyor olmasıdır.

İş İtibarıyla Gelirdeki Kayıp ve Düşüş

Bugün dünya çapında web üzerinde 1,3 milyardan fazla web sitesi var ve insanlar bu siteler hakkında bilgi almak istediklerinde arama motorlarına güveniyorlar. Bu nedenle arama motoru optimizasyonu her zamankinden daha önemlidir ve her web yöneticisinin SEO’nun gerçek anlamını ve her iş için sağlayabileceği potansiyeli anlaması gereklidir. Google ve diğer arama motorları (genellikle yaramaz listesinde olmak istemediğiniz için) müşterilerinizi uyarır ve web sitenize girmelerini engeller. Son zamanlarda Google, oyunu daha da artırdı. Ancak gerçek şu ki, saldırıya uğramış bir web sitesi nedeniyle, bir müşteri güveni kaybeder ve bu nedenle e-ticaret genellikle işin bir sonu anlamına gelebilecek şirket itibar kaybına yol açacaktır. Ortalama olarak, yaklaşık 30.000 web sitesi her gün hacklenmekte ve gerçekte, bu 30.000 sitenin çoğunluğu siber suçlular için kötü amaçlı kodun farkında olmadan dağıtıldığı meşru küçük işletmelerdir.Siteniz saldırıya uğradığında ve farklı kara listelere eklendiğinde, potansiyel müşteri teklif edilen ürünlere veya hizmetlere ulaşamaz. Eğer potansiyel bir müşteri sitenizi ziyaret ederse ve uyarılırsa ya da virüs bulaşırsa, müşterinin sitenizi bir daha ziyaret etme olasılığı çok düşüktür.

Web Sitesi Kara Listeye Alındı

“Kara liste” terimini kullanmadan, Google her gün en az 10.000 şüpheli web sitesini karantina altına alır. Siteleri, arama sonuçlarında “Bu site bilgisayarınıza zarar verebilir” mesajını görerek tanıyabilirsiniz. Bu, çoğu kullanıcının uzak durmasını isteyen bir uyarı işlevi görecektir. Tüketiciler uyarı için minnettarlar. İş panikleri.

Bir web sitesi kara listede olduğunda, arama motoru bir listeyi listeden çıkarır. Bir web sitesi kara listeye alındığında, organik trafiğinin neredeyse% 95’ini kaybeder ve bu da geliri hızla etkileyebilir. Genellikle bir web sitesi, kullanıcı için zararlı olabilecek bir şeyi içerdiğinde kara listeye alınır. Sitenizi temizleme, Google’da yeniden kullanılmasının sadece ilk bölümünü oluşturur. Sitenizi tekrar siteye koymadan önce, yinelemeyi önlemek için gerekli önlemleri aldığınızdan emin olmalısınız. Güvenlik önlemlerinizi artırmazsanız, sitenizi ilk kez etkileyen aynı siber suçlulara karşı duyarlı olabilirsiniz

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *