1. Ana sayfa
  2. Sosyal Medya
  3. İnstagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Kapatma Nasıl Yapılır?

Günümüzde milyonlarca kişinin kullandığı ve artık vazgeçilmez noktada olan sosyal medya, bazı kişiler için son noktada olmuş durumda. Sosyal medyada en çok kullanıcıya sahip uygulamalardan biri olan İnstagram ve en çok merak edilen konulardan biri İnstagram hesap kapatma nasıl yapılır? İnstagram hesap dondurma nasıl yapılır?

İlk olarak şunu belirtmek gerekiyor ki İnstagram hesap kapatma işlemi mobil cihazlardan yapılmıyor. Yani tablet, telefon gibi cihazlardan instagram hesap kapatma yapmanız mümkün değil. Bunun için bir bilgisayar kullanmanız gerekiyor.

İnstagram Hesap Kapatma

  • Bilgisayardan instagram.com adresine giriş yapıyoruz.
  • Sağ üstte bulunan profil kısmına tıklıyoruz.
  • Kullanıcı adımızın yanında bulunan Profili Düzenle yazısına tıklıyoruz.
  • Karşımıza gelen ekranda en aşağı indiğimizde Hesabımı geçici olarak kapat yazısına tıklıyoruz.
  • Bu ekranda size iki soru sorulacak. Bunlardan birisi Hesabını neden kapatıyorsun? Bu soruda seçeceğiniz cevaba göre size farklı alternatif çözümler sunacaktır. Bunu dikkate almadığınızı varsayarsak,
  • Soru kısmının hemen altında Devam etmek için lütfen şifreni gir Şifrenizi girdikten sonra alt kısımda Hesabımı geçici olarak kapat yazısına tıklıyoruz.

Yukarıda verdiğimiz işlemler sonrasında hesabımız geçici bir süre için kapatılacaktır. İnstagram hesap kapatma işlemi bunlarla sınırlı olup, bir süre giriş yapmadığınız takdirde hesabınız tamamen kapatılacaktır. İnstagram hesap dondurma işlemi bu kadar.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *