«
  1. Ana sayfa
  2. Bilgisayar
  3. En İyi Ücretsiz Güvenlik Duvarı: Comodo Firewall

En İyi Ücretsiz Güvenlik Duvarı: Comodo Firewall

Sağladığı güvenlik sertifikaları ile kullanıcılar arasında popülermiş olan Comodo, ürettiği güvenlik duvarı verdiği iyi sonuçlar ve ücretsiz korumaları ile ödüller almış Türkçe destekli bir yazılımdır. Türk kullanıcılar arasında da Türkçe destekli olması nedeniyle revaçta. Bir çok inceleme sonucunda ödüller kazanan en iyi koruma yazılımları arasında yer alan bir üretimdir. Yazılım kendiliğinden güncellenen bir yazılımdır. Gerçek zamanlı bir korumaya sahiptir.Diğer yazılımlar ile arasında pek çok fark bulunmaktadır. Comodo Personal Firewall ilk açıldığında başlama seçenekleri ile kullanıcıların karşısına gelir. Ekranın sol kenarında üç adet farklı seçenek sunulur. Bu seçenekler; kişisel güvenlik duvarı, işe yarar uygulama, yeni servis ve teklifler şeklindedir. Kullanıcılar ilk seçeneğe tıklamalılardır.

Kişisel Güvenlik Duvarı Nedir? Neler Sağlar?

Karşılaşılan üç seçenekten biri kişisel duvardır. Bu seçeneğe tıklandığında sağ kısımda yazılımın kişilere sunduğu hizmetler, imkanlar yer alır. Sunulan imkanların açıklandığı bölümler ile birlikte uygulama penceresini göster seçeneği çıkar. Sunulan imkanlar şu şekildedir; bilgisayarı kötü amaçlı yazılımlara karşı korumak, dahiliye karşı ve dış hücumlar karşısında güvenlik duvarı oluşturmak, sistem taramaları, kötü niyetli internet erişimi ve Truva yazılımları engellemek, hırsızlıklara karşı kişisel verileri korumak ve gizlilik sağlamak, bilgisayar ve ağ için son nokta güvenlik sağlamak gibi pek çok olanak kullanıcılara sunulmaktadır.

Kişisel Güvenlik Duvarı Nasıl Kurulur?

Ekranda çıkan uygulama penceresini göster seçeneğine tıklandığında özet, gizlilik ve faaliyet bölümleri çıkar özet bölümüne tıklandığında dört seçenek çıkar. Bu seçenekler; uygulama izleme, bileşenleri gözleme, ağ denetimi ve koruma uygulama çalışma sistemi analizidir. Bilgisayarda kurulu olan yazılımları izleme ile bilgisayar içinde var olan yazılımlar kötü amaçlı mı, herhangi bir güvenlik problemi çıkarıyor mu diye tarama yapılır. İkinci bölümde var olan yazılımların özeliklerinin listesini çıkarır. Üçüncü bölümde ise ağ taraması yaparak kötü niyetli internet erişimlerinin olup olmadığını saptar. Dördüncü bölümde, yazlımın davranışlarını denetim altına alarak sistemin en üst düzeyde çalışmasını sağlar. Belirli izleme sıklıkları ile rapor tutarak çalışmasını devam ettirir. Dönemin ücretsiz en iyi güvenlik duvarıdır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *